Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво е Любов?

+6
angel_i_demon
opasno`sladka
sladka_burq
Zaspal_Misir
Equilibrium
AnYtA
10 posters

Go down

Какво е Любов? Empty Какво е Любов?

Писане  AnYtA Сря Авг 13, 2008 2:17 pm

На 35 години съм и все още си задавам този въпрос. Случи ми се нещо много... странно в последните няколко месеца и сега съм ужасно объркана. Сигурно ще споделя, но по-нататък. Сега искам да ви питам - какво е Любов? Според вас...
AnYtA
AnYtA

Female
Брой мнения : 23
Age : 51
Местожителство : Варна - Русе - Варна
Registration date : 11.08.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Ъъ..

Писане  Equilibrium Сря Авг 13, 2008 3:04 pm

Аз ще копирам една не моя мисъл. Но до голяма степен я подкрепям.

Да обичаш
е да имаш небето и да искаш само едничка звезда,
е да имаш морето и да искаш само едничка капка,
е да имаш света и да искаш само един човек:
ТЕБ!!!

П.П. Любовта.. чувствай я - не се опитвай да я разбереш - няма да успееш !
Equilibrium
Equilibrium

Male
Брой мнения : 148
Age : 42
Registration date : 10.08.2008

http://Www.GoSuS.De

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Re: Какво е Любов?

Писане  Zaspal_Misir Сря Авг 13, 2008 3:33 pm

Любовта е най - общо усещане Smile. Че как да сме сигурни, че съществува щом не може да го пипнем или видим Smile. То е като всички други такива ми ти чувства - ярост, гняв, радост Smile. Да не кажа, че ги обединява по някакъв странен начин Smile.
Zaspal_Misir
Zaspal_Misir

Male
Брой мнения : 48
Age : 36
Местожителство : Майна Сити :-)
Registration date : 12.08.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Ммм

Писане  Equilibrium Чет Авг 14, 2008 1:39 am

Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.
Любов !
Equilibrium
Equilibrium

Male
Брой мнения : 148
Age : 42
Registration date : 10.08.2008

http://Www.GoSuS.De

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Re: Какво е Любов?

Писане  Zaspal_Misir Чет Авг 14, 2008 8:37 am

А е достатъчно дъха ти да спре само веднъж за по - дълго време и да не може да се насладиш на момента Smile.
Zaspal_Misir
Zaspal_Misir

Male
Брой мнения : 48
Age : 36
Местожителство : Майна Сити :-)
Registration date : 12.08.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Re: Какво е Любов?

Писане  sladka_burq Чет Авг 14, 2008 10:57 am

Любовта е състояние на духа, нито повече нито по-малко Smile
sladka_burq
sladka_burq

Female
Брой мнения : 6
Местожителство : Окото на Бурята
Registration date : 12.08.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Re: Какво е Любов?

Писане  opasno`sladka Чет Авг 14, 2008 11:22 am

Всичси сме ангели с едно крило, и можем да летим единствено като се прегърнем един другSmile)
opasno`sladka
opasno`sladka

Female
Брой мнения : 60
Registration date : 10.08.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Опасно Сладката Любов !

Писане  Equilibrium Чет Авг 14, 2008 8:22 pm

Няма нощ, в която да не си мисля за теб и ден в които да не въздишам по теб.
Какво мога да кажа!? Ще оставя сърцето си да говори: Обичам те!
Аз силно те обичам и сърцето ми за теб тупти, без теб живота ми е скучен, без теб не мога, разбери!
Обичам те толкова много, колкото на брой са песъчинките на плажа!
Животът е един пъзел и ти си парченцето, което ми липсва.
Обичам те с цялата си душа. Радвам се че те срещнах на този свят. Винаги ще бъда до теб.


В любовта е като на война: лесно започва, трудно свършва, невъзможно е да я забравиш!

Имам една мечта и тя е винаги да бъда с ТЕБ !!!


П.П. Любов.. това ли е ?! Wink))
Equilibrium
Equilibrium

Male
Брой мнения : 148
Age : 42
Registration date : 10.08.2008

http://Www.GoSuS.De

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty :)

Писане  sladka_burq Нед Авг 17, 2008 8:58 pm

ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИМУ! Smile
sladka_burq
sladka_burq

Female
Брой мнения : 6
Местожителство : Окото на Бурята
Registration date : 12.08.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Re: Какво е Любов?

Писане  AnYtA Пон Авг 18, 2008 8:45 am

Хм... Май в началото попитах какво вие мислите по въпроса. За цитати и чужди мисли, мнения, литературни произведения и формули любовни можеше да си отворим отделна тема. Даже съм направила и раздел "Любовта и изкуството".

Исках да прочета какво мислите вие относно любовта. С ваши думички и мисли... ;-)
AnYtA
AnYtA

Female
Брой мнения : 23
Age : 51
Местожителство : Варна - Русе - Варна
Registration date : 11.08.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Уел найс :)

Писане  Zaspal_Misir Пон Авг 25, 2008 5:32 pm

Любовта е хубаво и временно усещане Smile.
Zaspal_Misir
Zaspal_Misir

Male
Брой мнения : 48
Age : 36
Местожителство : Майна Сити :-)
Registration date : 12.08.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Любовта е...

Писане  angel_i_demon Пет Авг 29, 2008 10:19 pm

Така. Първо бях решила да я опиша с една дума. Като в онази реклама на Nivea, дето върви от сума ти време по всички TV канали ("Красотата е... грижа", "Красотата е... чувство", "Красотата е ... дрън дрън" - и т.н. все в този стил). Обаче и там преди да забият пирона с някоя "мъдрост" накрая има немалко предшестващи обяснения.
И ето какво се получи от диалога между двете сили, борещи се за надмощие в душата ми, по повод определението за любов:
Първата - емоционалната (Е) веднага загря по темата: Любовта е ирационално чувство - неописуемо, необяснимо. Просто обичаш и това е. Не знаеш защо, как и кога се появява, но знаеш, че го има. Усещаш го. Няма логично обяснение за него.
Втората - аналитичната (А) възрази: Разбира се, че има. Сега ще ти обясня и добре, че съм аз, защото без мен ще си съвсем загубена. (Тук Е се подсмихна под мустак и изобрази нещо като "Наистина ли си вярваш?", но се въздържа от коментар).
- И така - продължи А - Любовта е тотална липса на истинкт за самосъхранение.
- Моля?!!!
- Ами да, помисли си само - Когато направиш пълен стриптийз на душата си пред някого, т.е. показал си му всичките си недостатъци и слабости и си станал абсолютно уязвим... С други думи дал си му всички оръжия, с които би могъл да те унищожи, и...
- ... той не го направи? - завърши Е.
- Именно!
- Хмм... Не виждам нищо логично в това. Защо да не се възползва? И щом не го прави, значи ти си абсолютно защитен. За каква липса на инстинкт за самосъхранение ми говориш тогава? А пък и погледнато от страната на другия излиза, че любовта е и закрила. Единият е готов да се жертва, а другият не го позволява.
А: Уф, ама че ме обърка! А и както го каза, стана нещо като в оня виц за садиста и мазохиста, дето мазохистът умолявал: "Бий ме, малтретирай ме...", а садистът отговарял: "Няма пък, няма пък!" Very Happy
Е: Ама, че си цинична, нали говорехме за любов?
А: Ами то и това е вид любов Wink ... Абе, важното е накрая всички да са доволни и да ти е едно такова готино на душата, та да ти идва да полетиш... (замечтава се).
Е: Ами, хубаво, ама то и Red Bull дава крила Razz
А: Е, значи любовта е Red Bull!!! Very Happy

Idea Ебаси прозрението! Ако бях написала само това изречение, дали нямаше да е достатъчно? Wink
angel_i_demon
angel_i_demon

Female
Брой мнения : 24
Age : 51
Местожителство : София
Registration date : 28.08.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Re: Какво е Любов?

Писане  Sun_flower Вто Ное 04, 2008 4:32 pm

Аз сигурно нямам правилна преценка все още за това какво е любовта cyclops Но според мен и за мен любовта е усещане, не можем да я вкусим или докоснем. Тя се изпитва и не може да се обясни с думи, тя се чувства. Любов значи да си отдаден на един. И този един да е Онзи, Единствения/ Единствената. И когато си с Него/ Нея да се чувстваш на седмото небе, да чувстваш една неописуема радост и вълнение от факта, че е до теб. Любовта е радост, удоволствие от живота. И когато си влюбен сякаш чувствата ти дават криле и можеш да преминеш хиляди километри само и само да си с обекта на твоите чувства. Когато си влюбен оглупяваш, и в главата ти няма друга мисъл освен любимия/ любимата. Когато си влюбен не чувстваш прегради и задръжки и си готов на всичко, само и само да браниш любовта си.
Но любовта не е само радост и розови листенца.. Тя е болка. Невероятна болка.
Боли, когато не си с любимия/ любимата. Да не можеш да си до Него/ Нея. Боли да знаеш, че човека ,когото обичаш, не изпитва същото. Боли да знаеш, че си има друг, когото да обича.. Боли да знаеш, че просто нямаш манс пред този друг.
Боли, когато загубиш любимия човек по един или друг начин. Боли да знаеш, че това, което е имало помежду ви всъщност е една голяма лъжа ..

Мисля, че доста се прострях Laughing Laughing
Sun_flower
Sun_flower

Female
Брой мнения : 45
Age : 32
Местожителство : Сред звездите.. :)
Registration date : 07.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Re: Какво е Любов?

Писане  hr7 Сря Ное 05, 2008 6:35 am

Според мен любовта е като Вселената........Толкова голяма и неразбираема.Толкова прекрасна и красива,съществуваща под всякаква форма.Но и във Вселената има черни дупки.Рано или късно всеки попада в такава и все пак излизаш в друго измерение и там те очаква някоя друга Галактика която да те впечатли,и да те притегли към себе си и в миг неразбираем за теб не усещаш как гравитацията е станала толкова силна между вас,че оставяте заедно ЗАВИНАГИ.



I love you I love you I love you
hr7
hr7

Брой мнения : 12
Registration date : 07.09.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Моето разбиране за любовта :-)

Писане  cMexyPko Сря Дек 24, 2008 9:35 am

Любовта е не това, което си готов да дадеш на любимия човек, а това от което си готов да се откажеш заради него! Smile
cMexyPko
cMexyPko

Брой мнения : 14
Местожителство : Малко след края на Вселената :-)
Registration date : 20.12.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty истина или лъжа?

Писане  opasno`sladka Съб Яну 17, 2009 5:54 pm

За любовта винаги е имало толкова много определения – едни я намират за най-прекрасното чувство на света, за вълшебна и неповторима емоция, а други по-скоро биха се опитали да се предпазят нея, страхувайки се да не бъдат наранени. Всеки е свободен да има каквото си иска мнение, въпреки че тези и двете са малко наивни. Защото любовта е съвкупност и от двете.

Кой не е бил нараняван, но и кой не е наранявал? Затова понякога връщането назад предизвиква неприятни спомени. Но от една неуспешна връзка можем освен болката да си вземем и поука за грешките, които може би и ние самите сме допуснали, за да не ги повтаряме пак.
Често сме убедени, че партньорът ни в момента, е правилният за нас и че той е точно това, което винаги сме искали. Но човешката психика и устроена така, че съвсем несъзнателно можем да се лъжем за желанията си и да се опитваме да докажем на себе си, че половинката ни е перфектна. Всичко това идва от желанието просто да обичаме някой, да не сме сами или още куп други причини, които да не звучат особено разумно. Разбира се винаги идва момент, в който се осъзнаваме и разбираме колко безсмислено е да губим повече време с неподходящ човек. Тогава идва и болката, и страданието и се изисква единствено силна воля, за да не попаднем отново в същата клопка и следващият път.

Любовта може да ни поднесе и неприятни емоции, но за сметка на това нищо не може да се сравни с приятните такива. Затова не бива да се страхуваме да обичаме – независимо от това колко пъти сме били лъгани, докато не намерим своята истина.
opasno`sladka
opasno`sladka

Female
Брой мнения : 60
Registration date : 10.08.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Какво е любовта.....

Писане  cMexyPko Пон Юни 15, 2009 8:23 am

И така, от тук прочетените мнения се вижда едно нещо - любовта всеки я разбира по своему. Аз се изказах по темата преди доста време с едно изречение, което мислех ще е достатъчно, но..........да, пак има едно но, което винаги ще го има навсякъде.....та да продължа по темата, любовта наистина според мен не е това, което си готов да дадеш, а това от което си готов да се откажеш заради любимия човек. И тук е мястото на моето НО...........
Но както се оказва при мен това разбиране за любов не се оказа вярно. Ще попитате сигурно защо.....ами защото..........защото понякога се оказва, че това изобщо не е достатъчно, даже е прекалено малко да даваш всичко от себе си, да правиш хиляди компромиси, но в крайна сметка да се окаже, че това е толкова малко, нищожно даже и идва един момент, в който всичко излиза наяве.
За някои любовта е секс, за друг секса е любов.............да, може и така да се каже. И все пак не е само това, това е едната страна на любовта, но има още много............
За други пък любовта е да виждаш звезди посред бял ден или да им е светло и слънчево през нощта, когато са с любимия човек, и да им се иска този момент да не спира...............да, така е, когато сте зааедно с любимия човек всичко това се случва и сте толкова щастливи, че искате да спрете времето.
За някои любовта е просто изразяване на емоции, толкова положителни емоции, че направо летиш от щастие...........да, това е точно така, когато си влюбен имаш чувството, че летиш и че всичко е възможно, всичко е като в приказка, в която ти имаш свръхсили.
И така докъде стигнах.......................а да, до там, че това всичко в крайна сметка се оказва една голяма заблуда............не се мръщете, нека ви обясня защо е голяма заблуда, поне според мен, не искам да си налагам мнението.
Заблуда е, че всичко е толкова просто, толкова елементарно........не, всичко, което изброих дотук трябва да съберете в едно цяло, също така и още много други неща трябва да влязат в това цяло, за да може поне малко да се докоснем до определението на любовта. Та сега да поясня моето определение за любовта.
Любовта е всичко това, за което мечтаем цял живот, но никога няма да получим. Любовта е несбъднат сън, който искаме да превърнем в реалност, но нямаме възможност да го направим. Любовта е ...........
В крайна сметка се оказва, че любовта е непостижима, затова трябва да се примирим с малка част от любовта, само с онова, което сме в състояние да получим от любовта.
Не знам как ще реагирате на това мое изказване, но искам да ви кажа едно последно нещо.
Възможно е да изпитвате любов, възможно е да чувствате, че сте обичани, но не правете моята грешка, задоволете се с това, което ви е предоставено и в никакъв случай не търсете това, което има голяма вероятност никога да не получите, а в замяна само да ви заболи толкова много, че да искате да се свърши всичко веднъж завинаги!
cMexyPko
cMexyPko

Брой мнения : 14
Местожителство : Малко след края на Вселената :-)
Registration date : 20.12.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Какво е любовта ли?

Писане  Night`Rider Съб Май 08, 2010 4:21 am

Любовта.. Тя е нещо, което пожелавам на всеки един от вас да изживее и почувства. Любовта идва като магия. Поглъща те изцяло, кара те да забравиш за всичко останало. Предполагам чували сте за "пеперудките в корема" и т.н. Та.. любовта.. донася ти едно невиждано щастие и радост. С нея заспиваш, с нея се събуждаш. Така, сега обратно на земята. След известно време реалността пак те настига и любота (това, което е била в началото) се превръща в една дупка. Или падаш в нея или я прескачаш. Е хайде за да не ме псувате чак толкова, ще кажа, че да, има случаи, когато любовта успява да пребори реалността. Точно тая любов ви пожелавам драги мои. Cool
Night`Rider
Night`Rider

Male
Брой мнения : 13
Registration date : 08.05.2010

Върнете се в началото Go down

Какво е Любов? Empty Re: Какво е Любов?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите